شارژ کپسول اکسیژن

شارژ کپسول اکسیژن را به صورت شبانه روزی به کلیه نقاط تهران در کمتر از یک ساعت انجام  می دهند و کلیه هوای داخل کپسول اکسیژن از خلوص  99درصد و بافشار 150بار می باشند و  کادر مجرب و با سابقه ما بدون نیاز به همراه بیمار کلیه خدمات شارژ کپسول را انجام میدهند.

شارژ کپسول اکسیژن خانگی

همانطور که می دانید این کپسول ها برای مصارف خانگی هستند. برای شارژ کپسول اکسیژن خانگی باید سال ساخت روی بدنه کپسول حک شود و حجم کپسول مشخص باشد. یک جزء مهم فشار بار است که در آن سیلندر شارژ می شود. این سایز ثابت است و توسط اتحادیه و انجمن به کارخانه ها ابلاغ می شود. این تقریباً 135 برابر است، اگرچه این مقدار می تواند بین 100 تا 135 بار تغییر کند. موضوع مهم دیگر خلوص گاز اکسیژنی است که داخل کپسول است. این مقدار خلوص گاز می تواند دو کاربرد مفید داشته باشد: اول اینکه می تواند وضعیت بیمار را تا حد زیادی بهبود بخشد و دوم اینکه مصرف گاز را کاهش می دهد و در نهایت از یک مانومتر اکسیژن استاندارد و مطمئن استفاده کنید تا علاوه بر با مصرف بهینه اکسیژن، می توانید از گاز اکسیژن مورد نظر و مطمئن در کپسول استفاده کنید.

کپسول اکسیژن 10 لیتری

کپسول های 10 لیتری اکسیژن وجود دارد که می توان به طور مداوم حدود 3 ساعت از آنها استفاده کرد و پس از این مدت نیاز به شارژ مجدد دارد. برای اطلاع از قیمت شارژ کپسول اکسیژن 10 لیتری می توانید با شماره های دفتر شارژ و خدمات تماس حاصل فرمایید. از دیگر ویژگی های این مرکز، سیستم حمل و نقل با قیمت مناسب است که در صورت تمایل می توانید به صورت حضوری کپسول اکسیژن خود را شارژ کنید. کافی است با ذکر آدرس محل سکونت خود با دفتر شارژ تماس گرفته و استعلام هزینه ارسال را دریافت کرده و در صورت تمایل از این سرویس استفاده نمایید.

شارژ کپسول اکسیژن بیمارستان

کپسول های اکسیژن مورد استفاده در بیمارستان ها در سایزهای 40 لیتری، 20 لیتری، 10 لیتری و 50 لیتری می باشد. این کپسول ها بیشتر در خودروهای اورژانس و آمبولانس ها استفاده می شود. برای شارژ کپسول اکسیژن بیمارستان فشار خاصی وجود دارد که از سوی اتحادیه به تولیدکنندگان و کارخانجات اعلام می شود. حداکثر فشار برای شارژ مجدد این سیلندرها 135 بار می باشد. بین فشار، حجم و دما رابطه مستقیمی وجود دارد. با افزایش فشار، دمای بدنه سیلندر به دلیل آن افزایش می یابد. در نتیجه امکان شارژ بیش از حد کپسول ها وجود ندارد زیرا باعث افزایش دمای بدنه کپسول و در نتیجه منفجر شدن آن می شود.

چگونه کپسول اکسیژن را شارژ کنیم؟

کپسول های اکسیژن در زمینه های صنعتی، بیمارستانی، خانگی و … کاربردهای متفاوتی دارند. امروزه افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف از جمله آلودگی هوا و بیماری های مختلف از مشکلات تنفسی و جسمی رنج می برند. این موضوع در زمان اپیدمی کرونا بیشتر به چشم می خورد. به همین دلیل افراد از کپسول های اکسیژن خانگی استفاده می کنند. اکسیژن داخل کپسول نقش حیاتی در سلامت فرد بیمار دارد و هرگونه اختلال در میزان اکسیژن رسانی خطرات جدی ایجاد می کند. کپسول های اکسیژن با توجه به حجم خود (از حجم کم مانند 1 لیتر تا حجم زیاد مانند 50 لیتر) دارای زمان قابل استفاده مشخصی هستند به طوری که پس از اتمام اکسیژن کپسول باید آن را شارژ کرد. برای شارژ کپسول اکسیژن می توانید آن را به نزدیک ترین نقطه شارژ ببرید.